"Onze secretaris heeft tot zijn pensioen in 2015 onze beleggingsadministratie nauwgezet en met veel toewijding bijgehouden. Het belang van een goed en permanent inzicht in de beleggingsresultaten is het laatste decennium enorm gegroeid. Daarom besloten wij voor deze taak niet alleen de continuïteit te waarborgen, maar ook direct een professionaliseringsslag te maken.
'Blue Sky Group heeft in 2015 de pensioenadministratie voor Pensioenfonds SNS REAAL op zich genomen. Het implementatietraject was complex en omvangrijk. Gaandeweg hebben we samen een aantal hobbels moeten nemen. Er moest erg veel worden uitgezocht en geregeld. Wat ik daarbij heel prettig vond, is dat de lijnen naar de betrokken personen altijd kort waren. Van projectleider tot en met directie: iedereen was steeds bereikbaar en betrokken.
"Bij Staples vinden we een goede bescherming van de persoonsgegevens van onze deelnemers te belangrijk om ‘het er maar een beetje bij te doen’. Maar om zelf een medewerker op te leiden en die ook doorlopend up-to-date te houden op het gebied van privacybescherming, vonden wij toch wel een pittige taak. Daarom hebben we ervoor gekozen om gebruik te maken van de Privacy Officer van Blue Sky Group.
"Toen we eind 2015 een andere uitvoerder zochten stond Blue Sky Group ook al op onze shortlist. Uit kostenoverweging kozen wij toen voor een andere partij. Per 1 januari 2020 zijn we alsnog naar Blue Sky Group overgestapt en ik moet zeggen: we zijn unaniem enthousiast.
Het verslagjaar 2020 was voor Blue Sky Group een bijzonder jaar, om verschillende redenen. Vanwege het Coronavirus is er door de medewerkers een groot deel van het jaar vanuit huis gewerkt, terwijl de dienstverlening aan opdrachtgevers en deelnemers gewoon doorging en op niveau bleef.
Per heden is Onno de Baan gestart als Head of Business Development bij Blue Sky Group. Sinds begin dit jaar verzorgt Blue Sky Group de pensioenuitvoering voor Pensioenfonds Philips en daar komt in januari 2022 Mars Pensioenfonds bij. Een mooie groei waar Blue Sky Group graag vervolg aan geeft.
In een continu veranderend pensioenlandschap loont een duidelijke route. In dit artikel geven Mireille Rondel en André van Diermen hun visie op het succesvol automatiseren van de overdracht van kleine pensioenen.
Hoe kijken we aan tegen big data en kunstmatige intelligentie? Moeten we deze technieken inzetten om een rol van betekenis te kunnen blijven spelen in de maatschappij? En zo ja, hoe ver willen we daar dan in gaan? Lokke Moerel, hoogleraar technologie en recht aan Tilburg Law School en advocaat bij Morrison en Foerster, is ervan overtuigd dat de pensioensector nu echt aan de slag moet met innovaties.
Per 1 januari 2020 brengt Stichting Beroepspensioenfonds Loodsen (BPL) zijn pensioenuitvoering onder bij Blue Sky Group. Blue Sky Group gaat zowel de pensioen- als de financiële administratie verzorgen.