Tom van der Spek is onlangs aangetreden als de nieuwe voorzitter van de Raad van Commissarissen van Blue Sky Group. Tom is benoemd door de aandeelhouders, te weten de drie KLM-pensioenfondsen. De toezichthouder heeft zijn benoeming inmiddels goedgekeurd.
Het wordt tijd voor ‘open pensioendata’, zodat de markt kan innoveren met pensioencommunicatie en -advies, stelt Ruud Lahr voor. Het Pensioenregister kan daarvoor de ‘datahub’ worden.
ESG vormt tegenwoordig bij steeds meer vermogensbeheerders de kern van het beleggingsbeleid, maar de manier waarop ESG-factoren gemeten worden, blijft onduidelijk. Martijn Huijnen, ESG specialist bij Blue Sky Group, deed mee aan een door Financial Investigator georganiseerde Ronde Tafel gesprek over dit onderwerp.
Philips Pensioenfonds en Blue Sky Group hebben een intentieverklaring getekend voor de uitbesteding van de pensioenuitvoering van Philips Pensioenfonds vanaf 2021.