Een dynamische verschuiving in de pensioenwereld is voelbaar sinds de goedkeuring van de Wet toekomst pensioenen door de Eerste Kamer. Dit heeft niet alleen de aandacht getrokken van deelnemers, maar ook geleid tot onzekerheid en vragen.
In een exclusief interview delen onze communicatieadviseurs, Esmée, Jillis en Max, diepgaande inzichten over de uitdagingen, de aanpak en het streven naar vertrouwen te midden van verandering.
Het wordt tijd voor ‘open pensioendata’, zodat de markt kan innoveren met pensioencommunicatie en -advies, stelt Ruud Lahr voor. Het Pensioenregister kan daarvoor de ‘datahub’ worden.
ESG vormt tegenwoordig bij steeds meer vermogensbeheerders de kern van het beleggingsbeleid, maar de manier waarop ESG-factoren gemeten worden, blijft onduidelijk. Martijn Huijnen, ESG specialist bij Blue Sky Group, deed mee aan een door Financial Investigator georganiseerde Ronde Tafel gesprek over dit onderwerp.