Nieuws

  • Politiek en pensioen: de kunst van het haalbare

    De complexe aanloop naar het vernieuwde Nederlandse pensioenstelsel laat zich op allerlei manieren vergelijken met de voorbereiding op een bergexpeditie. Ruud Stegers is vice-voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Verkeersvliegers (VNV), bestuurslid bij de Vakcentrale voor Professionals (VCP) en vanuit die functie lid van de Stuurgroep Uitwerking pensioenstelsel.

  • Risicobereidheid: we hebben iets uit te leggen

    Fervente zekerheidszoekers kunnen tegenwoordig de gekste garanties krijgen: naast de bekende zon- of sneeuwgaranties, kun je ook een walvis-of een berggorillagarantie bestellen bij je vakantie. Of een naald-vast-garantie bij je kerstboom, een ‘gas-los-garantie’ op je CV-ketel, een bloei- en groeigarantie op je bloembollen of juist een niet-bloeigarantie op de bamboe in je tuin… Voor pensioenen weten we dat garanties niet altijd te realiseren zijn. Gelukkig komen de conclusies van talrijke gedragsonderzoeken ons te hulp.

  • Jaarverslag 2019 gepubliceerd

    Het verslagjaar 2019 is voor Blue Sky Group goed verlopen.  2019 stond in het teken van een nadere uitwerking en implementatie van de nieuwe langetermijnstrategie die in 2018 is ontwikkeld. Zo werkten we aan een product voor individuele vermogensopbouw, dat naar verwachting in 2020 operationeel zal zijn; bereikten we een overeenkomst met Beroepspensioenfonds Loodsen en een principeakkoord met Stichting Philips Pensioenfonds en is besloten een nieuw besturingsmodel in te voeren per 1 januari 2020. We sloten het jaar af met een bescheiden positief bedrijfsresultaat.