Norbert Bol is gestart als interim Manager Real Assets om te helpen bij de verdere opbouw van de vastgoed- en infrastructuurportefeuille. We zijn blij met zijn komst, want hij is een zeer ervaren Chief Investment Officer in Real Assets.
Herbalanceren van de beleggingsportefeuille: wat is het, hoe vaak moet het en hoe zorg je dat emoties geen rol spelen als de markt een dip heeft? Jarno Dijkstra, portfoliomanager Asset Allocation & Overlay, geeft in dit artikel zijn visie op herbalanceren.
De grote lijnen van het nieuwe pensioenstelsel zijn duidelijk. Maar zoals zo vaak schuilt de duivel in de details. De komende periode liggen er tal van belangrijke ‘details’ op de bestuurstafel. Om bestuurders te helpen bij het maken van de juiste keuzes publiceren we een serie blogs waarin onze transitieversnellers verschillende onderwerpen belichten.
Tom Bottinga, directeur Pensioenbeheer, is per 1 januari 2021 benoemd tot directievoorzitter van Blue Sky Group. Hij neemt de functie over van Toine van der Stee, die na bijna 16 jaar Blue Sky Group gaat verlaten. Blue Sky Group wordt nu geleid door een 3-hoofdige directie die naast Tom Bottinga wordt gevormd door Orpa Bisschop, directeur Financiën en Risk, en Jack Jonk, directeur Vermogensbeheer.
Zorgplicht gaat volgens Ruud Lahr, marketing manager bij Blue Sky Group, niet zozeer over de wettelijke plicht maar vooral over de morele plicht van pensioenfondsen om voor hun deelnemers te zorgen. In het relatiemagazine van de Pensioenfederatie geeft hij zijn visie.
Na een zorgvuldig aanbestedingsproces heeft het bestuur van Mars Pensioenfonds besloten om per 1 januari 2022 de pensioenuitvoering bij ons onder te brengen. Vanaf die datum verzorgen wij de pensioenadministratie en communicatie voor het fonds. Mars Pensioenfonds verzorgt de pensioenen voor ca. 4.000 deelnemers en pensioengerechtigden en beheert een vermogen van ca. 1,6 miljard euro.