Nieuws

  • Beleggen als balanceeract

    Herbalanceren van de beleggingsportefeuille: wat is het, hoe vaak moet het en hoe zorg je dat emoties geen rol spelen als de markt een dip heeft? Jarno Dijkstra, portfoliomanager Asset Allocation & Overlay, geeft in dit artikel zijn visie op herbalanceren.

  • Een voor allen en allen voor een. Of toch niet?

    Pensioenakkoord: de duivel zit in de details

    De grote lijnen van het nieuwe pensioenstelsel zijn duidelijk. Maar zoals zo vaak schuilt de duivel in de details. De komende periode liggen er tal van belangrijke ‘details’ op de bestuurstafel. Om bestuurders te helpen bij het maken van de juiste keuzes publiceren we een serie blogs waarin onze transitieversnellers verschillende onderwerpen belichten.

  • Blue Sky Group wint PensioenWegwijzer 2021

    Voor de zevende keer is donderdag 4 november de PensioenWegwijzer uitgereikt aan een organisatie uit de financiële sector met het meest innovatieve praktijkvoorbeeld om pensioenkeuzes makkelijker te maken. De uitreiking vond plaats tijdens een inspiratiebijeenkomst voor vernieuwende pensioencommunicatie met als thema: nieuwe manieren om over je oude dag te praten. Onderdeel van het programma was de finale van de PensioenWegwijzer 2021 waarin vijf finalisten streden met live pitches. De prijs werd door de jury namens platform Wijzer in geldzaken uitgereikt aan Blue Sky Group. 
  • Waarom duurzaamheid niet simpel is

    In een continu veranderend pensioenlandschap loont een duidelijke route. In een aantal interviews geven pensioenprofessionals afwisselend hun visie op de toekomst of een toelichting op een actuele gebeurtenis in hun vakgebied. In deze editie praten we met Hanna Spanier, ESG-analist (environment, social, governance), over de dilemma’s rond duurzaamheid.
  • Pensioen dat past bij het leven van alledag

    In de transitie naar het nieuwe pensioenstelsel is er veel aandacht voor de communicatie met deelnemers. Met name wordt opgeroepen om ze vooral mee te nemen in het waarom van het nieuwe stelsel en duidelijkheid te geven over de financiële gevolgen van de transitie. Om richting te geven aan deze communicatie is het goed om eerst vast te stellen op welke manier je naar de verandering kijkt.